O školce

Naši mateřskou školu najdete nedaleko od centra města ve starší a klidnější zástavbě v městské části Brno-sever  v Černých Polích.

Stojí v řadové zástavbě rodinných domků naproti městského parku Schreberovy zahrádky. Mateřská škola je dvoutřídní školou rodinného typu s dlouhou tradicí. Provoz školy byl zahájen 2. února 1959 po provedené adaptaci rodinné vilky, která byla postavena v roce 1924.

V roce 2009 po padesáti letech nepřetržitého provozu se dočkala kompletní rekonstrukce budovy a od 21. 2. 2011 do mateřské školy denně dochází 50 dětí. Škola je velmi dobře vybavena hračkami a pomůckami, má svoji malou školní zahradu s pískovištěm, zahradními prvky i zázemím.

Za dobu nepřetržité existence prošla mateřskou školou již dlouhá řada dětí a v mnoha případech k nám přicházejí potomci našich bývalých školáčků, z tohoto důvodu lze o nás hovořit jako o rodinné škole. Přicházejí k nám děti z blízkého okolí a především ty, jejichž rodiče upřednostňují pobyt svých dětí v menší škole rodinného typu. Všichni máme velmi dobrou příležitost ke vzájemné každodenní komunikaci a poznávání se.

Pro děti připravujeme program, aby se v klidném a pohodovém prostředí při svých činnostech dotkly co nejvíce témat, prožily zajímavé situace a hlavně se učily být lidmi, kamarády, spolupracovníky, tvořivými a láskyplnými bytostmi.

Škola se nachází v blízkosti městské tramvajové a autobusové dopravy. Máme tak poměrně snadnou možnost cestování MHD do divadel, na výstavy, koncerty i na pravidelné každotýdenní výlety a do kroužku keramiky.